Villa Ida In Bari

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Villa Ida In Bari
$$$$

Beskrivning

Det finns en privat parkering på plats och WiFi i hela boendet.

Läge

Det är beläget cirka 10 minuters bilfärd från Bari Karol Wojtyła flygplats och cirka 6 minuters gångavstånd från Spirito Santo. Du kan ta dig till centrala Bari på ca 5 minuters promenad. Du kommer att befinna dig ungefär 15 minuters bilfärd från Cittadella Mediterranea della Scienza.

Den närmaste flygplatsen är Bari Karol Wojtyla, ca 10 km bort.

Rum

Rummen har uteplats och mathörna, samt te-/kaffebryggare för din bekvämlighet. För gästernas bekvämlighet finns strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering. De separata badrummen har en handikappdusch. Du kan njuta av utsikten över trädgården.

Äta och dricka

Det finns en mängd matställen såsom San Marco Concept Bar och Qui si gode, som ligger 6 minuters promenad bort.

Fritid och business

Solterrass och picknickområde är tillgängliga mot en extra kostnad. Det erbjuder soldäck, terrass och uteplats för din underhållning.

Licensnummer: BA07200691000001796,IT072006C200035900

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 16:00-18:00
från 08:00-10:00
Bekvämligheter
Det finns gratis privat parkering på plats.
Wi-Fi finns tillgänglig och är gratis.
Övrig information
Husdjur
Husdjur ej tillåtna.
Språk
italienska, albanska
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Familjerum
  • Max:
    5 personer
  • Sängalternativ:
    King size-säng
Juniorsvit
  • Max:
    4 personer
  • Sängalternativ:
    2 enkelsängar
  • Trädgårdsutsikt
  • Dusch
  • Rum för icke-rökare
Familjesvit
  • Max:
    5 personer
  • Sängalternativ:
    King size-säng
  • Trädgårdsutsikt
  • Dusch
  • Rum för icke-rökare
Visa 1 till rumstypMindre

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Gratis parkering
Bagageförvaring

Omklädningsrum

24-timmars tjänster
Mat/ Dryck

Matplats utomhus

Kafé

Picknickområde/bord

Badbassäng

Säsongsöppen utomhuspool

Oändlighetspool

TV

LCD-TV

Köksutrustning

Elektrisk vattenkokare

Köksgeråd

Gemensamt kök

Mat och dryck

  • Matplats utomhus
  • Picknickområde/bord

Barn

  • Barnsängar
  • Lekplats för barn

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Oändlighetspool
  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Solsängar
  • Solterass
  • Trädgård

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Sittgrupp
  • Uteplats
  • Terrass
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Strykservice

Badrum

  • Gratis toalettartiklar

Kök

  • Gemensamt kök
  • Elektrisk vattenkokare
  • Köksgeråd

Media

  • LCD-TV
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Villa Ida In Bari

💵 Lägsta rumspris 1230 SEK
📏 Avstånd till centrum 400 m
🗺️ Läget 9.6
✈️ Avstånd till flygplats 6.4 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Bari Karol Wojtyla flygplats, BRI

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
53 Via Di San Spirito Giuseppe Garibaldi 53, Villa, Bari, Italien, 70127
Kartvisning
53 Via Di San Spirito Giuseppe Garibaldi 53, Villa, Bari, Italien, 70127
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Kyrka
Parrocchia dello Spirito Santo
460 m
Restaurang
Pizzeria Romano 2
410 m
Restaurang
Il Gabbiano
540 m

Recensioner av Villa Ida In Bari

9.3 /10
Perfekt
319 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Villa Ida In Bari

Hur långt är det från hotellet Villa Ida In Bari till Baris centrum?
Baris centrum kan nås inom 5 minuters promenad från hotellet Villa Ida In Bari.
Vilken flygplats ligger i närheten av Villa Ida In Bari?
Villa Ida In Bari ligger cirka 15 minuters bilresa (10 km) från flygplatsen Bari Karol Wojtyla.
Erbjuder hotellet Villa Ida In Bari någon parkering?
Ja, gäster på hotellet Villa Ida In Bari kan lämna sin bil på en privat parkering på plats.
Kan jag äta lunch eller middag i närheten av Villa Ida In Bari?
Gästerna kan äta på restaurangen Artemisia som serverar italienska rätter inom 8 minuters promenad från Villa Ida In Bari.
När kan jag checka ut på gästhuset?
Du kan checka ut från gästhuset från 08:00 till 10:00.
Vad kostar ett rum på detta hotell?
Priserna på detta hotell börjar från 133€.
Vilka rumstyper består hotellet Villa Ida In Bari av?
Hotellet Villa Ida In Bari har sådana rumstyper som Juniorsvit, Familjesvit, Svit med 1 sovrum och med Queen size-säng.
Vilka bekvämligheter finns i rummen på Villa Ida In Bari?
Varje rum på Villa Ida In Bari är fullt utrustat med strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering för att säkerställa att gästerna får en bekväm och trevlig vistelse. I genomsnitt betygsätter gäster bekvämligheten i rummen 9.5/10.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum